Czajkowski pisze pracę doktorską

Muzyk, kompozytor („nazwisko samo brzmi jak muzyka”).  Nie tylko. Nauczyciel, społecznik. Nadto autor tekstów i poeta. Antoni Czajkowski jest człekiem pełnym pomysłów, odważnym w prezentowaniu swoich opinii na posiedzeniach szacownego Zarządu ZZTK, w którym przyszło nam wspólnie działać. …

Antoni świętował  15 września 2018 roku pół wieku  działalności twórczej.  Benefis 50-lecia odbył się w Grajewskim Centrum Kultury, miejscu bliskim sercu Jubilata.

Niedawno zaskoczył nas kolejną informacją.

Informuję szanowne Koleżanki i Kolegów, że jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej na następujący temat:

DEWALUACJA MUZYKI POPULARNEJ W POLSCE NA TLE PROCESÓW ANTYKULTUROWYCH.

Pracę piszę i będę bronił na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W związku z tym tematem mam w planie badania naukowe, prawdopodobnie będę przeprowadzał wywiady i szukał materiałów źródłowych. Zwracam się tą drogą do Koleżanek i Kolegów, do których się w tych sprawach zwrócę o życzliwość i stosowną pomoc. 

                                                                                              Z góry dziękuję. Z atencją Antoni Czajkowski

 

Czajkowski  twierdzi, a jest znawcą, że „muzyka z racji swej komunikatywności, szczególnie popularna ma największą widownię i znaczny wpływ na nasze życie”.  Szczegółowo uzasadnił to w swoim wystąpieniu, o czym przeczytać można w załączniku.

Barbara Janiszewska